Zainwestuj większe pieniądze i zyskaj podwójnie

O korzyściach z droższych stoisk na prestiżowych targach branżowych 

Dzisiaj trochę o targach. Targach dosłownie i tym, co możesz „utargować”, decydując się na inwestycję we własne stoisko na targach branżowych.  
Dla specjalistów od zabudowy stoisk targowych to oczywiste, że warto zainwestować nawet większe pieniądze, by mieć atrakcyjne dla klientów stoisko. Takie stoisko przyciąga uwagę klienta, a uwaga klienta to potencjalne zamówienia i zyski.  
Czy jest to równie jasne dla samych wystawców? 

Czego boją się wystawcy 

Wystawcy mają szereg obaw, związanych z uczestnictwem w targach. Do największych z nich należą: 

  • Czy inwestycja w udział w targach się zwróci? 
  • Czy warto ponieść wysokie koszty, by firma prezentowała się prestiżowo? 
  • Jak zredukować ryzyko związane z wydatkami na targi? 

A więc pojawia się pytanie jak obniżyć koszty i zminimalizować ryzyko, związane z udziałem w targach. Postaram się rozwiać obawy wystawców, serwując rozwiązanie z kategorii win-win, korzystne zarówno dla wystawców, jak i dla producentów zabudowy pod stoiska targowe.  
Ale o tym za chwilę, a tymczasem która historia. 

Z naszego poletka 

Firma, którą prowadzę, to firma doradcza. Zajmujemy się głównie przygotowywaniem i procedowaniem wniosków o dofinansowania unijne dla firm i ulgami podatkowymi. Działamy też trochę w zakresie doradzania w ramach niektórych elementów zarządzania

Raczej nie szukamy naszych klientów na targach. Dlaczego? 

Pozyskujemy klientów z Internetu, dzięki Google Ads, zyskujemy też dużo leadów z poleceń.  
 
Dzięki pewnemu krokowi, który podjąłem w 2020 roku, mieliśmy natomiast okazję, w dwa lata później, uczestniczyć w naszych pierwszych targach.  
 
Co takiego się wydarzyło? Już tłumaczę.  
 
Otóż, zdecydowałem się poczynić inwestycję, która może wydawać się zaskakująca. Stworzyłem stolarnię. Faktycznie, stolarnia i firma doradcza to prawdopodobnie niecodzienne połączenie. Cóż mogę rzec… Wyobraź sobie, że po kilkunastu latach pisania wniosków o dofinansowania oraz odwiedzeniu kilkudziesięciu zakładów produkcyjnych, stwierdziłem, że też chcę mieć swój zakład. Ot co! 
 
Wykorzystując doświadczenie firmy matki, postaraliśmy się o dofinansowanie, po którego otrzymaniu, ruszyliśmy z pracami inwestycyjnymi. Jedną z zakupionych maszyn był ploter CNC. Wtedy właśnie poznałem Krzyśka. Jeśli napiszę po prostu, że to przedstawiciel producenta ploterów, to mocno mu umniejszę. Krzysiek jest niesamowitą osobą. Jest niezwykle kompetentny, świetnie zorganizowany i pomocny. Poznaliśmy się bliżej i polubiliśmy. 

I tak zaczęła się współpraca między firmami. Oni sprzedali nam ploter, my przygotowaliśmy dla nich wniosek na kilkaset tysięcy, później wniosek na kilkanaście milinów, teraz ulgę podatkową. 

Ale do meritum – w 2022 roku firma ta zaprosiła nas, jako partnera na stoisko na Międzynarodowych Targach Technologii, Maszyn i Narzędzi do Obróbki Metalu WARSAW METALTECH w PTAKu. To był nasz pierwszy udział w targach, a w efekcie zyskaliśmy osiemnastu potencjalnych klientów.

Antidotum 

Wracając do pytania sprzed kilku akapitów – jak obniżyć koszty związane z targami? 

Odpowiedź jest prosta. W 2020 roku wprowadzono w Polsce nową ulgę podatkową – tzw. ulgę na ekspansję. Właśnie ta ulga stanowi rozwiązanie. 

Co to oznacza w praktyce? 

Ano tyle, że koszty związane z udziałem w targach można rozliczyć dwukrotnie – jako koszt uzyskania przychodu, a potem w ramach ulgi na ekspansję.  
Wygląda to tak, że jeżeli przeznaczysz na targi 100 tys. PLN, to rozliczysz koszty w wysokości 200 tys. PLN. 

Przykładowe korzyści podatkowe: 

Jeżeli rozliczasz się na podstawie podatku liniowego (19%), to podatek będzie niższy o 38 tys. PLN zamiast o 19 tys. PLN. 

Jeśli rozliczasz się na bazie podatku 9%, to podatek będzie niższy o 18 tys. PLN zamiast o 9 tys. PLN. 

To konkret, prawda? A oprócz wymiernych korzyści finansowych związanych z ulgą na ekspansję, inwestując w stoisko przyciągające uwagę, zyskujesz potencjalnych klientów.  
 
Przy tym rozwiązaniu wszyscy są happy 🙂 
Wiedząc, że odzyskasz znaczną część kosztów, możesz bezpiecznie zainwestować większe pieniądze w swoje stoisko.  
Producent zabudowy targowej również na tym zyskuje, otrzymując od Ciebie większe zamówienie.  
A my?  
 
Chętnie pomożemy Ci skutecznie przejść przez proces ubiegania się o ulgę na ekspansję i zyskać nawet do 1 mln PLN rocznie.  
 
Jesteś ciekaw, jak skorzystać z ulgi na ekspansję, aby zminimalizować ryzyko i zmaksymalizować korzyści z targów? Skontaktuj się z nami. Wspólnie możemy sprawić, że udział w targach stanie się bardziej opłacalny dla wszystkich stron 🙂 

Chcesz być
na bieżąco z dotacjami?

Poznać prawdziwe historie
i dowiedzieć się, czego unikać?