Stół ma cztery nogi, a biznes dwie

O decyzjach biznesowych, wskaźnikach i ich konsekwencjach

Może jeszcze nie wiesz o mnie tego, że…

nie tylko obsługuję firmy produkcyjne w zakresie pozyskiwania dofinansowań z UE w ramach działalności INFINITY, ale sam także prowadzę własny zakład produkcyjny?

Przez lata pracy nad pozyskiwaniem kolejnych dotacji dla firm naszych klientów, zebraliśmy całkiem pokaźne portfolio obsługiwanych przez nas firm z branży produkcyjnej. Obserwując od zaplecza działanie setek zakładów, starających się z naszą pomocą o dofinansowanie unijne, szczerze im pozazdrościliśmy? Wtedy też zapadła decyzja o stworzeniu własnego zakładu produkcyjnego. Z jednej strony była to czysto biznesowa decyzja, podyktowana potrzebą dywersyfikacji, z drugiej – przyznam – miała ona przybliżyć spełnienie mojego marzenia z młodzieńczych lat, ale o tym za chwilę?

Skąd pomysł na taki rodzaj działalności?

Klamka zapadła. Powstanie zakład produkcyjny. I kropka. Czym zatem moglibyśmy się zająć? Co wytwarzać? Nie musieliśmy się nad tym zbyt długo zastanawiać. Tok naszego myślenia poszedł szybko w kierunku wyposażenia biur i sal konferencyjnych, jako że klienci INFINITY to przedsiębiorstwa, mające zaplecza biurowe, potencjalnie chcące je wyposażyć lub ulepszyć ich dotychczasowe aranżacje.
Nie był to jedyny powód, dla którego postawiliśmy właśnie na meble. Czas powrócić do wątku spełniania marzeń?

Historia pewnej stolarni

Dawno, dawno temu, w pewnym garażu, pewien młody chłopak, pałający miłością do drewna i jego obróbki, zaczął gromadzić narzędzia i maszyny, takie jak piła, strugarka, heblarka czy szlifierki, które pozwoliły mu stworzyć małą, ale całkiem profesjonalną stolarnię. Ta zaś umożliwiła pracę w ukochanym drewnie. Przygoda z obróbką drewna zaczęła się od własnoręcznego skonstruowania kompletu ogrodowego do rodzinnego ogródka. Potem zaś trwała, dzięki kolejnym członkom rodziny i znajomym, dowiadującym się o pasji młodego, domorosłego rzemieślnika.
Wprawdzie chłopak ostatecznie obrał inną ścieżkę zawodową i obecnie, przede wszystkim, doradza Wam w kwestii wyboru odpowiednich programów i składania wniosków o dofinansowanie z Unii Europejskiej, jednak miłość do drewna pozostała niezmienna, a z niej zrodziło się DREWNIANE.TECH, spełniając młodzieńcze marzenie o zakładzie stolarskim z prawdziwego zdarzenia?

DREWNIANE

DREWNIANE zajmuje się produkcją unikalnych biurek i stołów min. konferencyjnych czy stolików. Meble o ergonomicznej budowie, personalizowane – nie tylko za sprawą dobrania wymiarów do specyficznych potrzeb każdego klienta, ale również dzięki emblematowi lub logo firmy, frezowanym w drewnie – to w 100% nasz autorski projekt. Niepowtarzalny charakter zapewnia naszym wyrobom także technologia Live Edge, która sprawia, że każdy nasz stół zachowuje krawędź drzewa, z którego został wyprodukowany, a więc każdy mebel jest jedyny w swoim rodzaju.

Myślę sobie też, że może wnioski o dofinansowania unijne przyjemniej przygotowywałoby się właśnie na naszych, dopracowanych do ostatnie

Właśnie… Co do dofinansowań… DREWNIANE przeszło tę samą drogę, którą przeszli nasi klienci, starając się o dotację unijną. Przeszło tę drogę pomyślnie i uzyskało dofinansowanie na rozwój firmy.

Ach te wskaźniki…

Jesteśmy obecnie w punkcie, w którym zrealizowaliśmy zadeklarowany wskaźnik zatrudnienia, osiągnięcie wskaźnika rezultatu, równoważnego z przychodem w wysokości 400 tysięcy złotych ze sprzedaży stołów i biurek, jest jednak zagrożone.

Wszyscy wiemy, jak ważne jest osiągnięcie zadeklarowanych wskaźników, dlatego w tym miejscu pozwolę sobie na małą reklamę?
Jeśli ktoś z moich czytelników ma ochotę zaopatrzyć swoje biuro lub salę konferencyjną w szyte na miarę, najwyższej jakości, stoły i biurka, jednocześnie wspierając realizację wskaźnika dotyczącego sprzedaży, na którego osiągnięciu, jak zapewne rozumiesz, bardzo nam zależy, zapraszam na stronę drewniane.tech, gdzie trwają aktualnie promocje i nasze meble biurowe możesz zakupić w atrakcyjnej cenie, nieobejmującej marży, tj. –30% regularnej ceny.
Jeśli chcecie nam pomóc w osiągnięciu wskaźnika to… Będzie nam bardzo miło wyposażyć Twoją przestrzeń biurową lub konferencyjną?

Jak wspomniałem, zależy nam na osiągnięciu wskaźnika rezultatu, niemniej jednak to nie tak, że nie jesteśmy przygotowani na konsekwencje braku jego osiągnięcia, oczywiście mamy plan B?

Chcesz być
na bieżąco z dotacjami?

Poznać prawdziwe historie
i dowiedzieć się, czego unikać?