Ulga na ekspansję

Czy myślałeś kiedyś o poszerzeniu rynków zbytu dla swoich produktów? Ulga na ekspansję to doskonałe narzędzie, które pozwoli Ci na dodatkowe odliczenie od podstawy opodatkowania kosztów poniesionych w celu rozszerzenia działalności na nowe rynki – zarówno krajowe, jak i zagraniczne. 

Dzięki tej uldze możesz nie tylko zwiększyć swoje przychody, ale także zoptymalizować koszty podatkowe. Przekonaj się, jak ulga na ekspansję może pomóc Twojej firmie w dynamicznym rozwoju.

Koszty kwalifikowalne do ulgi

Do kosztów kwalifikowanych w ramach ulgi na ekspansję należą:

  • Uczestnictwo w targach, w tym organizacja miejsca wystawowego, zakup biletów lotniczych oraz koszty zakwaterowania i wyżywienia dla Ciebie i Twoich pracowników.
  • Działania promocyjno-informacyjne, takie jak zakup przestrzeni reklamowych, przygotowanie strony internetowej, publikacje prasowe, broszury i ulotki dotyczące produktów.
  • Dostosowanie opakowań produktów do wymagań kontrahentów.
  • Przygotowanie dokumentacji umożliwiającej sprzedaż produktów, w tym certyfikacja towarów oraz rejestracja znaków towarowych.
  • Przygotowanie dokumentacji niezbędnej do przystąpienia do przetargów oraz składania ofert innym podmiotom.

Warunki skorzystania z ulgi

Aby skorzystać z ulgi na ekspansję, przedsiębiorca musi spełnić warunek zwiększenia przychodów ze sprzedaży produktów w ciągu dwóch lat podatkowych od roku poniesienia kosztów ekspansji. Możliwe jest również osiągnięcie przychodów ze sprzedaży produktów dotychczas nieoferowanych na danym rynku.

Przykład

Jeśli Twoja firma w 2023 roku poniosła wydatki kwalifikujące się do ulgi na ekspansję, aby odliczyć te koszty w zeznaniu podatkowym za 2023 rok, Twoje przychody ze sprzedaży produktów w 2023 lub 2024 roku muszą być wyższe niż w 2022 roku.

Jesteś zainteresowany ulgą podatkową?

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możesz skorzystać z ulgi B+R i obniżyć swoje koszty podatkowe.
Wypełnij formularz, aby umówić się na konsultację!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu w celach kontaktowych. Dane będą przechowywane do czasu realizacji powyższego celu lub do czasu wyrażenia przeze mnie sprzeciwu wobec tego przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Andrzej Pałuba Infinity, z siedzibą w Warszawie przy al. Wojska Polskiego 41 lok. 14, 01-503 Warszawa., wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, pod numerem NIP 526 232 12 74, REGON 014837247.

Co o nas piszą klienci

Poznaj opinie
naszych klientów