Złożony przez nas projekt przeszedł pomyślnie weryfikację i znalazł się na liście projektów, z przyznanym dofinansowaniem w ramach działania PO PW 1.1.2.

Celem konkursu Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej jest sfinansowanie rozwinięcia działalności biznesowej start-upów, które pomyślnie zrealizowały projekt w ramach konkursu dla Platform startowych, chcą wprowadzić produkt na rynek krajowy lub zagraniczny i systematyczne zwiększać sprzedaż.

Dzięki przyznanej dotacji Cleanmatik, będzie mógł wdrożyć do produkcji swoje innowacyjne urządzenie laserowe, które wykorzystuje zjawisko mokrej ablacji laserowej do bezkontaktowego oczyszczania technologicznego różnego rodzaju materiałów.

Ablacja laserowa to usunięcie przez odparowanie wierzchniej warstwy materiału z powierzchni ciała stałego np. przy czyszczeniu powierzchni metalowej z lakieru, ceramiki lub tworzyw sztucznych.

Kluczową innowacją urządzenia Cleanmatik, jest zastosowanie technologii mokrej ablacji laserowej, niestosowanej dotychczas w praktyce przemysłowej.

Urządzenie przeznaczone jest dla sektora budowlanego, wytwarzania konstrukcji stalowych oraz renowacji obiektów architektonicznych.